Drobečková navigace

Úvod > Obec > Aktuality a hlášení rozhlasu > Sdělení starosty města Konice k událostem na Ukrajině

Sdělení starosty města Konice k událostem na Ukrajině

Vážení spoluobčané,
válka na Ukrajině logicky vyvolala obrovskou migrační vlnu. Na tuto vlnu musíme reagovat ne menší vlnou solidarity.
Na situaci reaguje systém krizových štábů od centrálního, přes krajské až po obce s rozšířenou působností.
Připravujeme možnosti ubytování lidí prchajících před válkou.
Ačkoli nevím, zda to bude nutné, chci vás požádat – máte-li možnost poskytnout ubytování zejména dětem a jejím mámám napište své možnosti prosím na mail ubytovani.uk@konice.cz .
V případě, že tato potřeba nastane, budeme vás kontaktovat a teprve pak se budeme domlouvat, komu poskytnete střechu nad hlavou.

Dále vás chci informovat, že na webové stránce města jsou zveřejněny informace pro lidi z Ukrajiny, kteří jsou u nás dlouhodobě, ale i pro ty, kteří přicházejí za členy svých rodin nebo i ty, kteří u nás zázemí nemají.

Text tohoto sdělení bude zveřejněn i na stránkách města, na fcb města a v mobilní aplikaci Česká obec.

Jako starosta města, ale i jako člověk, který stále nedokáže pochopit běsnění, které Ruská federace rozpoutala, přeji všem lidem, aby tyto hrůzy brzo skončily.

Ing. Michal Obrusník, starosta města Konice

Úterý Zataženo 11/7 °C